Edukacyjna misja Kids Manii®

Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna stanowią bardzo istotne etapy w procesie edukacji. Ten newralgiczny czas, w którym dzieci rozpoczynają swoje funkcjonowanie w grupach rówieśniczych i wkraczają w systemowe ramy nauczania, jest kluczowy dla kolejnych szczebli zdobywania wiedzy i rozwijania drzemiących w nich talentów i charyzmatów.

Mając na uwadze znaczenie tego etapu i istotności rozwoju dziecka w przedszkolu i szkole opracowany został autorski program nauczania i wsparcia talentu realizowanego w ramach utworzonych przez nas: przedszkola – KidsMania® Preschool oraz szkoły podstawowej – KidsMania® School.

Do 15 września 2016 roku trwa nabór do obydwu instytucji, a ja chciałam się z Wami podzielić niektórymi założeniami, które sprawiły, że z wielką radością tworzę i rozwijam ten pomysł.

Program zajęć realizowanych zarówno w przedszkolu jak i szkole opiera się na autorskiej koncepcji świadomego rodzicielstwa, której główną osią jest holistyczne postrzeganie dziecka oraz wychowanie w duchu wartości chrześcijańskich.

W ramach realizowanego przez nas projektu chcemy zadbać o zróżnicowany rozwój dzieci. Ustawienie ich w centrum naszej uwagi, przekłada się na indywidualne podejście do każdego z Wychowanków, dla których opracowane zostaną indywidualne programy rozwoju talentu, charyzmatów, dostępna będzie diagnoza potencjału – już w trakcie rozmów kwalifikacyjnych będziemy wspólnie określać profil i drogę najkorzystniej obraną dla Twojego dziecka.

Kompleksowe podejście do nauczania dzieci związane będzie także z budowaniem w nich odwagi do bycia otwartym na różne kierunki rozwoju i nie zamykanie się w utrwalanych schematach myślowych. Nie nauczamy co dzieci mają myśleć, ale same podejmują wyzwanie jak myśleć. W ramach realizowanych przez nas zajęć dzieci będą zdobywały wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu nauczania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, rozwijały swoje umiejętności miękkie i spędzały bardzo dużo czasu na łonie natury. Chcemy także, aby ich rozwój indywidualny wspomagany był przez indywidualnie dobraną dietę. Przedszkole i szkoła będą katolickimi ośrodkami rozwoju dzieci i Ich wartości.

Misją przedszkola i szkoły podstawowej jest, aby dzieci poznały system wartości bliski ludziom i ich potrzebom, sama edukacja będzie realizowana metodą projektu. Zależy mi by dzieci po ukończeniu tych szkół w dorosłym życiu osiągnęły sukces i były zdrowymi, szczęśliwymi, empatycznymi i miłosiernymi istotami. By zarażały entuzjazmem i pomysłami oraz siały efektywnie dobre ziarno 🙂

Bardzo zależy mi też na tym, aby rodzice pozostawali blisko instytucji, współtworzyli społeczność. Aby czynnie się angażowali w życie szkoły i przedszkola, do których uczęszcza Ich dziecko.

Przedszkole oraz szkoła podstawowa będą działały pod skrzydłami i patronatem Wyższej Szkoły Pedagogicznej, dzięki czemu będziemy mogli zagwarantować najwyższy poziom realizowanych przez nas projektów.

Zapraszamy do zapisywania swoich dzieci, przesyłając zgłoszenia na poniższe adresy mailowe:

dyrektor@kidsmaniapreschool.com
dyrektor@kidsmaniaschool.com

 

Czekamy na Państwa uskrzydlone dzieci z otwartymi ramionami!

mhphilosophy
Marti Halezino
Przeczytaj również

Weź udział w dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

↓