Esencja duszy Twojego dziecka

Esencja duszy to talent, który ukaże się w przyszłości gdy dziecko podrośnie. To taki jednostkowy, indywidualny plan życia na nas, który dostaliśmy w dniu urodzin i by być spełnionymi i szczęśliwymi powinniśmy realizować go w życiu.

Robiąc cokolwiek zawsze powinniśmy mieć na względzie kierunek misji, do której zobowiązuje nas zdiagnozowana esencja i odkryte talenty. Wtedy wnętrze naszego wewnętrznego dziecka się zamanifestuje i mamy wielkie szanse być w życiu bardzo szczęśliwymi ludźmi. Nikt nie powinien stawać nam na drodze do realizacji tych skrzydeł talentu, które odkryjemy w dziecku. Nie powinien tego zrobić ani system, ani rodzice, którzy często maja różne niespełnione ambicje.


Naszym obowiązkiem rodzicielskim jest znaleźć w dziecku te wiodące cechy kierunkowe i zrobić wszytko co w naszej mocy by pomoc mu je pielęgnować i rozbudzać w naturalny sposób.
To nie jest łatwe dla świeżo upieczonego rodzica. Skąd ma mieć tę wiedzę, skoro ta nie jest intuicyjna jak karmienie i zapewnienie potomstwu innych podstawowych potrzeb. Ale musimy wiedzieć, że  nie jest mniej ważna dla rozwoju dziecka. Ponadto,  świat również czeka na ludzi, którzy żyjąc szczęśliwie, zgodnie ze swoimi predyspozycjami – talentami, będą zmieniać go na lepszy.


Dlatego też rodziców należy uświadamiać. Powinny powstawać jednostki wspierające ich w drodze do świadomego rodzicielstwa.

Rodzice powinni móc pójść do takich miejsc, jak do lekarza czy pracy, wiedzieć że to obowiązek i droga dla dobra ich potomstwa. Nie chce powiedzieć, że nie mamy intuicji w odkrywaniu i stymulowaniu talentów jako rodzice ale ona nie wystarczy. Ważna jest wiedza z zakresu neurostymulacji i bodźcowania od pierwszych miesięcy życia dziecka. Stymulowanie i rozwój dziecka małego oraz praca jaką musimy z nim wykonać, to spektrum na osobną treść, której poświęcam oddzielny wpis.

Article Tags : , ,
mhphilosophy
Marti Halezino
Przeczytaj również

Weź udział w dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

↓