PoRód w zgodzie z naturą

Po 9 miesiącach rozwoju prenatalnego i dbałości o każdy szczegół życia w łasce przychodzi oczekiwany i cudowny dzień rozwiązania. Przyjęcie Nowego Życia jest wielkim wydarzeniem dla każdego Rodu, a zaangażowanie przyszłej Mamy i Taty sięga zenitu.

i znowu możemy wybrać drogę w jaki sposób powitamy naszego potomka, czy skorzystamy z osiągnięć medycyny współczesnej rodząc w wielkim szpitalu, czy też wybierzemy mniejszy prywatny szpital z dobrymi warunkami porodu czy też zbliżymy się do Matki Natury i zrobimy to tak jak Nasze prababki i ich prababki.

Jak wykazało wiele niezależnych badań naturalny poród w naturalnym środowisku , szczególnie  w wodzie zapewnia dziecku doskonałe i łagodne przejście z bezpiecznego wewnętrznego świata do świata zewnętrznego. Co wtedy czuje nasze niemowle? Co zobaczy i usłyszy? Jakie twarze i otoczenie przywitają Twojego potomka ?

Wybór należy do Nas, czy będzie to higieniczne pomieszczenie z lampami operacyjnymi skierowanymi prosto w jego oczy , z kilkoma obcymi osobami , których głosów nigdy nie słyszał, z metalowymi przedmiotami w postaci zimnych kleszczy i innych “pomocy ” , czy też będzie to twarz i głos ojca, który słyszał codziennie przez ostatnie 9 miesięcy, czułe ręce matki, stłumione oświetlenie i ciepła przyjazna woda oraz cudowna muzyka która towarzyszyła mu już wielokrotnie.

Wydaje się , że wybór jest prosty, a jednak lęk nie pozwala wielu kobietom i ich partnerom na podjęcie godnej decyzji i wybranie naturalnych warunków porodu dla dziecka i matki. Ilość porodów tradycyjnych w zgodzie z naturą , często nawet na łonie natury wzrasta wraz z przebudzeniem w nas i pragnieniem Nowej Ziemi. Coraz więcej świadomych Rodziców decyduje się na taki wybór i poświęca wiele czasu na planowanie tego momentu wychodząc ze słusznego założenia, że liczy się każdy ruch a Życie jest najwyższą wartością, nie tylko w słowach ale i w czynach.

Poród w przyRODZIE, to najlepsze co możesz zrobić dla swojego dobrostanu i dziecka oraz swojej przyszłej rodziny. Jak nazwa wskazuje poród powinien odbywać się w przyrodzie oraz blisko rodziny, która wspiera rodzącą przed domem, gdzie odbywa się poród. Mąż jest przy swej lubej i odbiera dziecko jako Ojciec. W progu domu bądź w jego środku powinien być żywy ogień. Bliscy wspierają proces i matkę, modląc się o zdrowego, mądrego i silnego potomka. Dzieci nie mają szoku okołoporodowego, kobieta ma w sobie instynkt matki, jeśli dobrze się prowadzi i jest zdrowa, nie ma niebezpieczeństwa dla niej i dziecka. Jest kilka form możliwości porodu naturalnego:

-w balii drewnianej i ciepłej wodzie, odebrać poród może również akuszerka, bądź być w pobliżu gdyby były powikłania. Istotne by dziecku nie odcinać pępowiny po urodzeniu by krew się natleniła ale też by dziecko dostało wszytko co najlepsze. Łożysko wkładamy po obmyciu go ze skrzepów do miski z sitkiem by ociekło, nie odcinamy pępowiny , póki sama nie odpadnie. Czasami namaczamy wodą sznur by nie usechł i był elastyczny. Poród lotosowy to temat warty uwagi i konieczny by dziecko nie miało złych doświadczeń związanych z narodzinami. Łożysko można zakopać pod wybranym drzewem na cześć Noworodka, by był zjednoczony zawsze z Matką Ziemią i swoją Ziemią Rodową.

Polecam na tę okoliczność przeczytać części książki Anastazja – Vladimir Megre np.”Dzwoniące cedry Rosji”  a także obejrzeć film na gaja.tv – “Sztuka Świadomych Narodzin” Katarzyna Auli Barszczewska.

-z delfinami, można uprzednio wcześniej je oswajać, śpiewać do nich, opcją jest basen z delfinami ale też można znaleźć dzikie delfiny na morzu i wykonać sobie basen, w którym kobieta jest wypierana przez wodę i bezpieczna a delfiny wspierają ją i witają nowonarodzone dziecko. One to bardzo lubią , to wysokorozwinięte istoty, które mają rozwinięte zmysły i nie są niebezpieczne, dzieci tak urodzone w wodzie, która jest naturalnym środowiskiem i przyjęte przez delfiny są spokojne, bardziej połączone z przyrodą, silne.Delfiny wydają charakterystyczne dźwięki , śpiewając przy porodzie witając młodego człowieka, jak wykazały badania m.in przeprowadzone na Hawajach oraz w Rosji ma to dobroczynny wpływ na rozwój młodego człowieka.

Świadomie podejmując życiowe decyzje zastanówmy się jakie środowisko porodu wybrać dla naszego upragnionego Dziecka. Mamy wybór!

 

mhphilosophy
Marti Halezino
Przeczytaj również

Weź udział w dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

↓