Talent Twojego dziecka a jego pierwotna esencja duszy

Dzieci przychodząc na świat maja zapisany własny, wewnętrzny kod duszy, ja nazywam to często nasionem, które może owocować w przyszłości pięknymi owocami.

Czy tak się stanie zależy od tego czy będziemy świadomymi rodzicami, którzy już na etapie planowania ciąży oraz w trakcie jej trwania myślą i wiedzą jak dbać o siebie. Gdy dziecko się narodzi, istotne jest jak będziemy podlewać jego ziarno życia i duszy.

Rodzic, który wie jak zadbać o nowo-narodzone dziecko na poziomie ciała i jego podstawowych potrzeb jest nieoceniony w jego rozwoju. Świetnie jeśli wie, czym jest balans energetyczny, co charakteryzuje wychowanie zrównoważone i wszechstronne.


Kluczowym jest czy będziemy wspierać i inspirować dziecko w początkowej fazie rozwoju na wszystkich potrzebnych poziomach. By dziecko prawidłowo się rozwijało musimy pamiętać nie tylko o ciele dziecka ale też o rozwoju sfery emocjonalnej, o zbudowaniu właściwych połączeń neuronowych u dziecka by szybko czytało, pisało, przejawiało swój talent i nie miało deficytów rozwojowych.

To wszystko możemy osiągnąć poprzez mądre i świadome bodźcowanie dziecka o tym napiszę w innym poście –  bo rozwój dziecka małego to obszerny temat.


Świadomy rodzic to taki, który pragnie zaszczepić dziecku  właściwe wartości, by miało zdrowe korzenie – to jego fundament na całe życie. Do dzieciaków powinniśmy podchodzić całościowo w ujęciu holistycznym a nie wyrywkowo, z ukierunkowaniem tylko na jedną sferę potrzeb. W późniejszym okresie podstawowym aspektem wzmacniania geniuszu jest to, czy będziemy poświęcać dziecku czas i inwestować w relacje z nim. Nie koniecznie ilościowo ale jakościowo, np.1 godzina wartościowej rozmowy codziennie.


Zdaję sobie sprawę, że dawka powyższych terminów dla wielu rodziców jest zrozumiała a dla wielu nie a ich znajomość jest konieczna by nie pozwolić dziecku stracić geniuszu, z którym przychodzi na świat. Jeśli nie dopuścimy do tego a zarazem wpłyniemy na właściwy, świadome wychowywanie w każdej istotnej fazie rozwoju dziecka, wyłonienie się talentów dziecka będzie naturalną konsekwencją. Wcześniejsza praca z bodźcowaniem malucha i późniejsza stymulacja oraz obserwacja dziecka to właśnie cały sekret dziecka uzdolnionego.

Stymulacja może być wykonywana kilkoma sposobami. Dla przykładu podam metodę bitów tematycznych. To takie karty z rysunkami i opisami z różnych tematyk i dziedzin życia, które pokazujemy dziecku a ono przyswaja wiedzę pamięcią fotograficzną niemalże, gdyż każde dziecko ma taka zdolność.


Moją osobistą teorią jest, że każde dziecko przychodzi na świat genialne i uzdolnione, to od nas rodziców zależy jak wykonamy swą najważniejszą życiową role i jaki start oraz życie zapewnimy swojemu potomstwu.

Article Tags : , ,
mhphilosophy
Marti Halezino
Przeczytaj również

Weź udział w dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

↓